Blog

Jakie uprawnienia powinien posiadać fachowiec pracujący w zawodzie elektryka?

Elektryk to zawód, który zyskuje na popularności w Polsce, ze względu na rosnące zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie. Wymaga on jednak odpowiednich kwalifikacji i uprawnień, aby móc wykonywać pracę zgodnie z obowiązującymi przepisami. W poniższym artykule przedstawiamy, jakie uprawnienia powinien posiadać fachowiec pracujący w zawodzie elektryka.

Czytaj dalej

Jak powinna być zorganizowana instalacja elektryczna w łazience?

Łazienka to miejsce, w którym często korzystamy z urządzeń elektrycznych, jak suszarka czy maszynka do golenia. Należy jednak pamiętać, że to również pomieszczenie narażone na wilgoć i wodę, co może prowadzić do groźnych sytuacji związanych z prądem. Dlatego tak ważne jest zapewnienie odpowiedniej organizacji instalacji elektrycznej w łazience.

Czytaj dalej

Wyskakujące korki - z czego może wynikać problem?

Każdy z nas zapewne spotkał się z sytuacją, gdy nagle w domu, w biurze lub innym miejscu wystąpiła awaria elektryczna spowodowana wyskakującymi korkami. Przyczyny takich problemów mogą być różne, ale na pewno warto znać podstawowe informacje na ten temat, by w razie potrzeby szybko zareagować i usunąć usterkę. W tym artykule przedstawiamy najbardziej typowe przyczyny wyskakujących korków oraz sposoby radzenia sobie z tym problemem.

Czytaj dalej

Jak zaplanować elektrykę w domu jednorodzinnym?

Dostęp do energii elektrycznej w domu jest naprawdę istotny. Większość osób przypomina sobie o tym zwłaszcza w sytuacji, kiedy dojdzie do kilkugodzinnej awarii. Aby korzystanie z urządzeń elektrycznych było bezpieczne, instalacja powinna zostać odpowiednio zaplanowana i wykonana. Ten rodzaj prac powinni wykonywać doświadczeni elektrycy, co da gwarancję, że wszelkie prace zostaną zrobione zgodnie ze sztuką.

Czytaj dalej

Czy inteligentna instalacja alarmowa może być zamontowana przez elektryka?

Instalacje alarmowe są od lat wykorzystywane do zabezpieczania domów prywatnych, posesji czy zakładów pracy. Wraz z rozwojem technologii pojawiły się inteligentne instalacje, które pozwalają na jeszcze lepsze zabezpieczenie całego dobytku. Inteligentne systemy alarmowe mogą być osobną instalacją lub też stanowić element bardziej złożonych sieci połączonych ze sobą i współpracujących elementów tak zwanego inteligentnego domu. Aby jednak całość mogła prawidłowo funkcjonować, powinna zostać prawidłowo zainstalowana.

Czytaj dalej

Dlaczego wideodomofony coraz częściej wypierają tradycyjne domofony?

Domofon lub wideodomofon, znany również jako wideofon są praktycznie niezbędnym elementem wyposażenia każdego budynku. Znajdują zastosowanie w budynkach użytku publicznego, przedsiębiorstwach, zakładach przemysłowych, budynkach wielorodzinnych i domach jednorodzinnych. Do niedawna najpopularniejszym sprzętem tego typu były domofonu, jednak od jakiegoś czasu są one wypierane przez wideofony.

Czytaj dalej