Dobry elektryk:
Gdynia, Sopot, Gdańsk

LINK MARCIN JURAK

Domofony i wideodomofony - Gdańsk

W celu zwiększenia bezpieczeństwa domowników oraz dobytku, właściciele domów jednorodzinnych coraz częściej decydują się na montaż domofonów oraz wideodomofonów. Obydwa rozwiązania powinny być stosowane obok kompleksowych instalacji alarmowych, gdyż wspólnie stanowią najlepszą ochronę przed wtargnięciem nieproszonych gości. Wymienione urządzenia pozwalają na sprawdzanie osób wchodzących do budynku. Czym jednak różnią się pomiędzy sobą?

Domofony

Domofony to urządzenia ważne i wygodne. Ważne, bo zapewniają bezpieczeństwo, umożliwiając kontrolę osób wchodzących do budynku. Wygodne, ponieważ pozwalają na zdalne sterownie drzwiami, czyli ich otwieranie. W ramach mojej działalności zajmuję się montażem i konserwacją domofonów. Chętnie proponuję także najlepsze rozwiązania oraz wybór najlepiej odpowiadającego Państwa potrzebom urządzenia. Gwarantuję również jego sprawne i bezawaryjne funkcjonowanie przez długi czas.

Jakie są zalety domofonów?

W przypadku wyboru najprostszych domofonów analogowych, atutem jest prostota montażu, a także niska cena. Nowocześniejsze warianty cyfrowe gwarantują nieco większe możliwości, w tym opcje dostosowania typu głośności dzwonka oraz otwieranie za pomocą kodu na klawiaturze. Warto, by urządzenie miało dodatkowe zasilanie w przypadku awarii instalacji elektrycznej. Oczywiście im bardziej zaawansowane systemy, tym droższe w zakupie, dlatego chętnie jako elektryk doradzę Państwu wybór optymalnego do potrzeb wariantu urządzenia.

Wideodomofony

Wideodomofony to młodsze rodzeństwo domofonów. Działają na tej samej zasadzie, a różnicę stanowi kamera skierowana na osobę wchodzącą do budynku. Dzięki niej możemy obserwować naszego gościa na ekranie urządzenia wewnątrz domu i zdecydować, czy chcemy daną osobę wpuścić do środka. Bardzo chętnie podejmę się montażu instalacji niezbędnej do korzystania z wideodomofonu w Państwa domach. Świadczę również usługi elektryczne oraz konserwacji i napraw. By wszystko działało dokładnie tak jak trzeba, a obraz był czysty jak łza, urządzenia wymagają ponadto regularnych przeglądów.

Jakie są zalety wideodomofonów?

Główną zaletą wideodomofonów jest fakt, że pozwalają na bezbłędne zidentyfikowanie osoby stojącej przed drzwiami, co stanowi główną przewagę w porównaniu do zwykłych domofonów. Gwarantują więc bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa i to niezbyt dużym kosztem, gdyż współcześnie urządzenia te można zakupić w bardzo konkurencyjnej cenie. Jeśli potrzebują Państwo wskazówek co do wyboru odpowiedniego wideodomofonu, serdecznie zapraszam do kontaktu. Dla osób potrzebujących dodatkowych funkcjonalności, np. zamka szyfrowego lub czytnika kart, również proponuję odpowiednie warianty urządzeń.

Szukasz dobrego elektryka w Gdyni? Skontaktuj się ze mną!

LINK MARCIN JURAK
ul Przemysłowa 13a/7
84-200 Wejherowo

pon. - pt.
7:30 - 17:00
sob.
7:30 - 17:00
niedz.
10:00 - 14:00